Program Edukacyjny Ticket to Your Future

Rozpoczął się dwuletni Program Edukacyjny Ticket to Your Future, w ramach którego realizowane będą działania informacyjno-edukacyjne skierowane do studentów z Poznania i Wrocławia, m.in warsztaty, konkursy oraz spotkania z pracodawcami. Program ma zachęcić młodych ludzi do aktywnego kreowania własnej przyszłości zawodowej i wskazać im możliwości zatrudnienia, jakie daje branża outsourcingowa

Celem Programu Ticket to Your Future jest pomoc studentom w przygotowaniu się do wejścia na współczesny rynek pracy – w szczególności  zainteresowanie ich karierą w mało rozpoznawalnej, ale dynamicznie rozwijającej się w branży outsourcingowej. Polska jest atrakcyjnym miejscem do lokowania nowych oddziałów międzynarodowych korporacji – inwestorów przyciąga m.in. potencjał dobrze wykwalifikowanych pracowników i duża liczba absolwentów szkół wyższych. Mimo kryzysu, centra usług wspólnych prowadzą nieustającą rekrutację – w szczególności pożądani są młodzi ludzie znający języki i otwarci na pracę w międzynarodowym środowisku. W prestiżowym zestawieniu „Tholons Top 100 Outsourcing Cities” wskazującym najbardziej atrakcyjne lokalizacje dla branży BPO (Bussines Proces Outsourcing) znalazły się aż trzy polskie miasta – można więc liczyć na dalsze inwestycje oraz rozwój już istniejących firm outsourcingowych, a co za tym idzie, powstanie kolejnych miejsc pracy dających młodym ludziom perspektywę stabilnego zatrudnienia.

– Firmy wciąż szukają osób z dyplomami uczelni wyższych. Tylko łódzki oddział Infosys planuje do 2015 roku zrekrutować 2000 osób – mówi Natalia Wiśniewska, Specjalista ds. rekrutacji z Infosys BPO Poland, firmy partnerskiej Programu. – Zaangażowanie firmy infosys BPO Poland w działania edukacyjne skierowane do studentów jest inwestycją w budowanie przyszłej kadry branży outsourcingowej. Program Edukacyjny Ticket to Your Future może zarazem poprawić sytuację absolwentów na rynku pracy, jak i przyczynić się do dalszego rozwoju branży w Polsce – dodaje Wiśniewska.

Ticket to Your Future umożliwia studentom zdobycie, wychodzących poza program studiów, umiejętności i wiedzy związanych z outsourcingiem. Program jest dla młodych ludzi szansą na bliższe poznanie specyfiki pracy w branży BPO. Działania Ticket to Your Future są realizowane w dwóch ośrodkach akademickich: Uniwersytecie Wrocławskim i Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Na obu uczelniach od maja działają studenci-ambasadorzy, którzy będą mogli skorzystać z przygotowanej przez firmę partnerską szansy rozwoju zawodowego. W ramach pełnienia funkcji Ambasadora wezmą udział w profesjonalnych szkoleniach rekrutacyjnych oraz otrzymają rekomendacje do programu praktyk i staży. Już 25 czerwca Ambasadorzy odwiedzą siedzibę Infosys BPO Poland w Łodzi –  w programie wizyty zaplanowano oficjalną Inaugurację Programu, warsztaty, zwiedzanie siedziby firmy oraz spotkanie z pracownikami poszczególnych działów.

Istotnym elementem Ticket to Your Future jest także badanie oczekiwań studentów wobec rynku pracy. Do końca czerwca młodzi ludzie będą mogli wyrazić swoje opinie w internetowej ankiecie i powiedzieć w jakim stopniu studia przygotowują ich do startu zawodowego, jakich pracodawców cenią i jak powinny wyglądać dobrej jakości praktyki i staże. Przyszły rok akademicki będzie równie bogaty w wydarzenia Programu – zaplanowano m.in. Dzień Pracodawcy Infosys BPO Poland, całodniowe warsztaty tematyczne (Humanista w biznesie, Zarządzanie w BPO, SAP-kierunek z przyszłością) oraz konkursy przeznaczone zarówno dla kół naukowych, jak i pojedynczych studentów zainteresowanych branżą outsourcingową.

Ticket to Your Future realizowany jest w ramach projektu systemowego Biznes dla edukacji przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Zarządzania Kadrami. Partnerami biznesowymi Programu są firmy: Infosys BPO Poland, Kancelaria Prawna Alicja Bień oraz PASJA Grupa Dobrych Trenerów. Więcej informacji o aktualnych wydarzeniach Programu można znaleźć na stronie www.tickettoyourfuture.plFB Programu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

16 + 1 =

*