Praktyki studenckie w Microsoft

Praktyki w Microsoft – tylko w ubiegłym roku akademickim i w czasie wakacji w stażach organizowanych przez polski oddział Microsoft wzięło udział łącznie 230 studentów

Na coraz trudniejszym dla młodych ludzi rynku pracy, zyskanie nowych kompetencji podczas praktyk w jednej z największych globalnych korporacji to wyróżnik, na który z pewnością zwrócą uwagę rekruterzy.

Na staże w Microsoft można się zgłaszać przez cały rok poprzez strony dedykowane odpowiednio praktykom w Polsce i zagranicą w tym również w siedzibie firmy w Redmond http://www.microsoft.com/pl-pl/student/praktyki.aspx i www.microsoft.com/university.

Czym są praktyki studenckie

Praktyki studenckie to nie tylko sprawdzenie swojej wiedzy i rozwinięcie umiejętności, ale także skonfrontowanie swoich wyobrażeń i oczekiwań związanych z karierą. Doświadczenie zdobyte podczas pracy w Microsoft będzie w przyszłości istotną przewagą w procesie ubiegania się o pracę. Z ostatniego raportu International Youth Foundation (IYF) wynika, że poziom bezrobocia wśród młodzieży na świecie ma sięgnąć 12,8% do 2018 roku. Sektor nowoczesnych technologii będzie nadal siłą napędową gospodarki (szczególnie w krajach rozwijających się), młodzi ludzie dysponujący umiejętnościami z dziedziny informatyki i telekomunikacji będą lepiej przygotowani do podjęcia pracy lub działalności gospodarczej.

Technologie to przyszłość

Polscy studenci mogą aplikować na praktyki w obszarach związanych z technologią, które odbywają się nie tylko w polskim oddziale Microsoft, ale także w Europie czy Stanach Zjednoczonych. W tym roku w wakacje do głównej siedziby firmy w Redmond wybrali się na 3 miesiące Paweł z Politechniki Gdańskiej i Zachariusz z Politechniki Poznańskiej, którzy uwiecznili swoje praktyki w filmie.

W tym samym czasie w warszawskim oddziale Microsoft gościła grupa praktykantów, którzy przez 2 tygodnie odbywali praktyki w biurze Microsoft w Warszawie, aby potem móc je kontynuować w trybie zdalnym. Takie rozwiązanie umożliwia odbywanie stażu nawet w trakcie trwania studiów, a jednocześnie pozawala rozwijać kompetencje, takie jak współpraca wirtualnych zespołów nad wspólnymi projektami czy wykorzystywanie rozwiązań chmurowych, co jest obecnie powszechną praktyką w biznesie. Wiedza i doświadczenie w obszarze IT wyniesione ze stażu w firmie, która jest liderem rynku, daje gwarancję lepszego startu zawodowego tym bardziej, że w tym sektorze rynku, z racji jego dynamicznego rozwoju, będzie potrzebne najwięcej wykwalifikowanych fachowców, a bezrobocie w UE w ogóle jego nie dotyczy. Komisja Europejska zajmująca się IT stwierdziła, że w roku 2015 będzie brakowało prawie 900 000 kandydatów do pracy w tym sektorze.

Praktyki to nie tylko doświadczenie, ale także przyjrzenie się, jak funkcjonuje międzynarodowa korporacja, jaka jest jej misja, wizja i wartości. Młodzi ludzie już dziś mogą zastanowić się, czy byliby w stanie identyfikować się z kulturą organizacyjną takiej firmy i porównując ją z innymi dokonać lepszych wyborów dotyczących podjęcia pracy w przyszłości.

„Często zdarza się, że gdy przychodzi się na praktyki do jakieś firmy, to jest się traktowanym jako niewykwalifikowana siła robocza do najgorszych zadań, ale w Microsofcie postąpiono z nami inaczej. Byliśmy traktowani na równi z pracownikami, dostaliśmy swoją salę, w której wykonywaliśmy zadania wyznaczone przez szefa projektu. Świetną rzeczą były również szkolenia, na których dowiedzieliśmy się o rynku pracy w Polsce i programowaniu między innymi na Windows 8. Bardzo ciekawe rzeczy opowiedziane przez profesjonalistów.” – podsumował Paweł Trojanowski, który część tegorocznych wakacji spędził w Microsoft.

Spotkania z wysokiej klasy specjalistami i praca z nimi na co dzień staje się inspiracją na przyszłość.

„Ewangeliści Microsoftu, czyli ludzie, którzy byli dla nas chodzącymi encyklopediami dotyczącymi technologii Microsoftu, bardzo chętnie dzieli się z nami swoją wiedzą, doglądali nas i troszczyli się o nas i o nasze projekty” – pisze na swoim blogu Michał Maciejewski.

Oczywiste staje się, że pracodawcy, szczególnie w sektorze IT, coraz bardziej cenią i poszukują kandydatów, którzy mieli okazję zastosować swoją wiedzę w praktyce i mają już pewne doświadczenie zawodowe.

Informacje o Microsoft

Microsoft jest liderem branży nowych technologii – dostawcą produktów i usług dla konsumentów oraz klientów instytucjonalnych i komercyjnych. Wśród sztandarowych produktów oferowanych przez Microsoft jest system operacyjny Windows. Jego najnowsza wersja – Windows 8 to pierwszy w pełni dotykowy system operacyjny Windows, który działa na klasycznych komputerach, ale także urządzeniach z ekranami dotykowymi, w tym również na tabletach. Wraz z premierą Windows 8 Microsoft wprowadził na rynek również pierwszy komputer sygnowany własnym logo – Microsoft Surface. System operacyjny Windows dostępny jest również  w wersjach na platformę mobilną – Windows Phone oraz platformę serwerową – Windows Server. Kluczową pozycję w portfolio Microsoftu zajmuje również Microsoft Office, powszechnie używany zestaw aplikacji wspierających komunikację i produktywność. Ponadto w ofercie spółki znajdują się również rozwiązania wspierające zarządzanie z rodziny Microsoft Dynamics.

Microsoft jest również liderem w zakresie rozwiązań dostarczanych w formie usług w modelu cloud computing, i jako jedyny dostawca posiada w pełni kompleksową ofertę zarówno aplikacji, infrastruktury, jak i platformy programistycznej w formie usług w chmurze obliczeniowej. Rozwiązania chmurowe oferowane przez Microsoft mogą być dostarczane klientom w modelu chmury publicznej, jak np. usługa Office 365 czy Windows Azure, ale również w modelach chmury prywatnej oraz hybrydowej, która jest połączeniem obu poprzednich modeli dostosowanym do potrzeb klienta.

Microsoft Corp

oration powstał w 1975 roku w USA, a polski oddział firmy istnieje od 1992 r. W swoich filiach na całym świecie Microsoft zatrudnia blisko 90 tys. specjalistów z różnych dziedzin, w tym ponad 300 osób w Polsce.

Zapraszamy do odwiedzenia polskiej strony firmy Microsoft pod adresem: http://www.microsoft.com/poland lub kontaktu z Centrum Obsługi Klienta Microsoft pod numerem 0 801 802 000 (opłata według stawek Twojego operatora).

Aplikuj na praktyki studenckie

http://www.microsoft.com/pl-pl/student/praktyki.aspx

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

eighteen − 7 =

*